Blog o modzie

Nowoczesna moda

Włoska moda

kwi - 12 - 2014

Każda z Pań nieśmiało pragnie szpilek od Bottegii Venty czy torebki z krokodylej skóry, ze znaczkiem Fendi. Luksusowe wyroby wywodzące się z Włoch, są symbolem elegancji, jakiej prestiż spoczywa w rozpoznawalnym na całym globie logo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMiędzy marzeniami konsumentki, miłośniczki mody z naszego kraju, a obecnym produktem, takim jak oryginalne produkty Prady czy Dolce&Gabbana znajduje się brutalna rzeczywistość. Większość z polek nie ma możliwości nabycia tak luksusowych produktów. Jednak włoska moda nie jest całkowicie poza zasięgiem naszych konsumentów. W kraju takim jak Włochy, przemysł odzieżowy nie tylko ma za cel zaspokojenie potrzeb wielkich gwiazd, ale również i znacznie mniej zamożnych grup obywateli. To właśnie wpływa na tak wielką popularność włoskich projektantów mody.

Budowa wizerunku i renomy takich firm jak Prada czy Bulgari ma swój początek w końcówce XIX wieku. Nie mniej znaczna część dziś funkcjonujących firm, skorzystała z boomu mody, jaki miał miejsce 1951 roku we Florencji. Europa po okresie wojen stała się doskonałym rynkiem, na którym sukces odnosiły luksusowe produkty, to sprawiło również, że włoscy projektanci mieli okazję powalczyć o rynek za oceanem. W dużej mierze przyczyniły się do tego wyroby Gucciego, które zyskały popularność wśród amerykańskich gwiazd filmowych. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Florencja musiała ustąpić tytułu lidera Mediolańskim projektantom. Wśród nich byli tacy jak Versace, Dolce&Gabbana czy Armani. Firm tych nie trzeba nikomu przedstawiać. Mają one tak silną pozycję, że są rozpoznawalne nawet dla osób nie mających wiele wspólnego ze światem mody.

Obecnie młode pokolenie Włoszek lubi wyrażać swoją opinię na temat mody i stylu za pośrednictwem sieci. To daje nam możliwość śledzenia tamtejszych wydarzeń ze świata mody. Te wspaniałe śródziemnomorskie klimaty, jakie można odnaleźć w wielu serwisach w internecie, przyciągają tłumy ciekawych gości. Do najsłynniejszych włoskich blogerek należy Cecile. Jej każdemu wpisowi jest przypisana swego rodzaju lekkość i klasa. Nikt z nas nie musi tylko marzyć o włoskim ideale przeszukując działające w naszym kraju sklepy. Coraz więcej markowych sieci zapewnia nam dostęp do oryginalnych wyrobów najwybitniejszych projektantów. Warto rozejrzeć się w tej dziedzinie i sprawić sobie odrobinę włoskiego luksusu i możliwość zbudowania doskonałego wizerunku.

Szampon przeznaczony do włos

Stosowanie produktów pielęgnacyjnych to podstawa w dbaniu o wygląd naszych ...

Styliści - kim oni są?

Wybór stylisty jest bardzo ważny, bo każdy mężczyzna powinien wyglądać ...

Jak zostać hostessą?

Praca hostessy nie należy do łatwych zajęć, ponieważ trzeba liczyć ...

Markowa odzież

Dzisiaj ceny markowej odzieży nie są już takie wysokie jak ...

Sukienki dla większych pań

Sukienki można kupić niemal wszędzie. Panie puszyste są ulubionymi klientkami ...